42 0

۵ مورد از بهترین جایگزین فتوشاپ برای لینوکس

۱. GIMP

 

اگر بتوان برنامه ای را “نسخه متن باز فتوشاپ” در نظر گرفت، آن برنامه GIMP (برنامه دستکاری تصویر گنو) خواهد بود. GIMP از سال 1995 وجود داشته است (فتوشاپ در سال 1988 راه اندازی شد) و آن را به یکی از قدیمی ترین برنامه های کاربردی متن باز موجود تبدیل کرده است.

 

این یک ابزار انعطاف پذیر است که شامل چندین ویژگی اصلی است که بسیاری از افکت های مشابه فتوشاپ را تکرار می کند. GIMP همچنین با در نظر گرفتن توسعه‌پذیری ساخته شده است، به این معنی که می‌توانید با نصب افزونه‌های شخص ثالث عملکرد جدیدی اضافه کنید.

 

به طور خلاصه، GIMP به اندازه کافی قدرتمند است که در یک کار حرفه ای کافی باشد. تنها نقطه ضعف این است که GIMP به طور خاص از کپی کردن رابط فتوشاپ اجتناب می کند. اگرچه یک جایگزین قوی برای فتوشاپ است، اما شما باید تعداد زیادی کلید جدید و دستورات منو را یاد بگیرید.

 

دستورات نصب GIMP :

 

sudo add-apt-repository ppa:otto-kesselgulasch/gimp
sudo apt update
sudo apt install gimp

 

۲. Pinta

 

در ویندوز، یکی از جایگزین های بهتر فتوشاپ، ویرایشگر رایگان تصویر Paint.NET است. جایگزینی برای MS Paint، از طریق پلاگین ها انعطاف پذیر و قابل گسترش است و از فتوشاپ سبک تر است.

 

معادل لینوکس Paint.NET، Pinta است، برنامه ای که همه چیزهایی را که شما نیاز دارید به صورت مستقیم ارائه می کند. این شامل تمام عملکردهای اصلی، لایه‌های نامحدود، تاریخچه کامل ویرایش و بیش از 35 افکت برای تنظیمات تصویر است. همچنین می‌توانید بین یک رابط متصل و یک رابط پنجره شناور آزاد سوئیچ کنید.

 

در حالی که GIMP تجربه قابل توجهی مانند فتوشاپ را ارائه می دهد، Pinta برای روتوش سریع تصویر و ویرایش های ساده ایده آل است.

 

دستورات نصب Pinta :

 

sudo add-apt-repository ppa:pinta-maintainers/pinta-stable
sudo apt update
sudo apt install pinta

 

۳. Krita

 

در سال 1998، توسعه دهنده آلمانی Matthias Etrich با GIMP کار کرد و یک رابط مبتنی بر Qt برای آن ساخت. این باعث ایجاد شکاف در جامعه GIMP شد که در نهایت منجر به توسعه یک ویرایشگر تصویر رقیب Krita شد.

 

تمرکز اصلی Krita به عنوان یک برنامه نقاشی دیجیتال است . به این ترتیب، سعی می کند بیشتر عناصر رابط خود را پنهان کند تا یادگیری را برای تازه کارها و نقاشی را برای کهنه کارها آسان تر کند.

 

“نقاشی دیجیتال” چیست؟ چیزهایی مانند هنر مفهومی، کمیک، تکسچرها و غیره. اینها همه با بسته ابزارهای پیش‌فرض Krita، از جمله چندین براش پیش‌فرض، موتورهای چندگانه براش، یک موتور لایه‌بندی پیشرفته، و پشتیبانی از ویرایش شطرنجی و برداری، آسان می‌شوند.

 

دستورات نصب kirta :

sudo add-apt-repository ppa:kritalime/ppa
sudo add update
sudo apt install krita

 

۴. MyPaint

 

اگر به دنبال یک برنامه نقاشی دیجیتال با یک رابط واقعا مینیمال هستید، MyPaint ممکن است برای شما مناسب باشد. مانند Krita، هنرمندان مفهومی، هنرمندان طنز و نقاشان بافت ساخته شده است که از حواس‌پرتی پنجره‌ها و نوار ابزار متنفرند.

 

MyPaint مطمئناً ساده‌تر از Krita است، بنابراین انتظار نداشته باشید که پر از ویژگی باشد. با این حال، این بدان معنا نیست که کمبود آن وجود دارد. MyPaint از تبلت‌های حساس به فشار پشتیبانی می‌کند، دارای اندازه بوم نامحدود و گزینه‌های براش قابل تنظیم است.

 

اگر Krita برای شما خیلی سنگین است، احتمالا MyPaint همان چیزی است که می خواهید. اما اگر MyPaint را امتحان کنید و کافی نیست، باید به Krita بروید.

 

دستورات نصب MyPaint  :

 

sudo add-apt-repository ppa:achadwick/mypaint-testing
sudo apt update
sudo apt install mypaint

 

۵. Photopea

 

Photopea یک ابزار مبتنی بر مرورگر که از منابع رایانه محلی شما استفاده می کند، روی هر پلت فرم دسکتاپ اجرا می شود. با رابط کاربری فتوشاپ مانند (نوار کناری، منو، نوار ابزار، تاریخچه، و غیره) و پشتیبانی از فرمت های استاندارد تصویر، یک جایگزین ایده آل است. بهترین نتایج را از یک مرورگر مبتنی بر Chromium، مانند Google Chrome دریافت خواهید کرد.

 

نگران از دست دادن فایل ها هم نباشید. تمام ویرایش‌هایی که با Photopea انجام می‌دهید، به جای ابر، در رایانه شما ذخیره می‌شود. این برنامه حتی می تواند فایل های PSD فتوشاپ، فایل های Adobe XD و همچنین فایل های عکس RAW، XCF و SKETCH را مدیریت کند.

 

Photopea با تبلیغات پشتیبانی می شود. با این حال، می توانید 20 دلار برای مخفی کردن تبلیغات به مدت سه ماه بپردازید. در حالی که ممکن است در حین ویرایش فشرده تصاویر برخی از عملکردها را تجربه کنید، Photopea یک جایگزین عالی برای فتوشاپ است.

 

پیوند : makeuseof

لینوکس (Linux) آوریل / 27 / 2022 512

دیدگاه شما


طراحی و کد نویسی شده توسط توسعه دهنده ارکید