63 0
25 Tips I Wish I Knew Before I Started to Code Orchiddev.ir

۲۵ نکته که کاش قبل از شروع برنامه‌نویسی میدانستم…!

شروع در سفر کدنویسی می تواند بسیار دلهره آور باشد. برخی از نکات می تواند مسیر شما را در ابتدای سفر آسان کند. در اینجا 25 نکته وجود دارد که ای کاش یکی از آنها در شروع کار به من می گفت.

 

۱. برای شروع کدنویسی به یک کامپیوتر فوق العاده نیاز ندارید

 

در شروع سفر، اغلب مبتدیان شروع به یادگیری را تا زمانی که یک کامپیوتر به اندازه کافی خوب داشته باشند به تعویق می اندازند. اما در واقع، این بهانه ای است برای جلوگیری از کشیدن خود به کامپیوتر/لپ تاپ و شروع به کدنویسی.

 

۲. مهمترین مهارت گوگل است

 

ما در دنیایی از اطلاعات فراوان زندگی می کنیم. امروزه اطلاعات ارزان و اغلب رایگان است، بنابراین روزهایی که اطلاعات ارز رایج بود، گذشته است. در حال حاضر مردم بیشتر علاقه مند به استخدام افرادی هستند که بتوانند از اطلاعات به طور سازنده استفاده کنند.

 

 

۳. خوزه ریاضی مورد نیاز نیست

 

در فیلم‌ها، علوم کامپیوتر همیشه به عنوان موضوعی برای افراد با ضریب هوشی 200+ با مهارت‌های ریاضی گسترده به تصویر کشیده می‌شود. اما در واقعیت، تنها چیزی که شما نیاز دارید، دانش عملیات پایه برای اکثر رشته های علوم کامپیوتر است.

 

۴. کنترل نسخه ضروری است

 

نسخه کنترل یا گیت هاب (Github) احتمالاً مهمترین ابزار برای یک توسعه دهنده نرم افزار است. ذخیره می کند، از پایگاه کد شما نسخه پشتیبان تهیه می کند و همچنین به شما امکان می دهد با توسعه دهندگان دیگر همکاری کنید.

 

۵. انجام شده بهتر از کامل است

 

مردم شما را بر اساس آنچه انجام داده اید قضاوت می کنند، نه بر اساس آنچه که قصد انجام آن را دارید. کامل فقط یک اصطلاح دیگر برای هرگز نیست. اجازه دهید راز بسیار محافظت شده کوه المپوس را به شما بگویم: هر حرفه ای را که ملاقات می کنید، زمانی به عنوان یک نوب شروع شده است! نوب که به کار کردن روی کاردستی خود ادامه می دهد، با گذشت زمان تبدیل به یک حرفه ای می شود.

 

۶. سخت کار کنید، اما هوشمندانه

 

سخت‌کوشی چیزی است که شما را به هدفتان نزدیک‌تر می‌کند، کار هوشمند چیزی است که باعث می‌شود کارها را سریع‌تر انجام دهید. با ترکیب هر دو، غیرقابل توقف می شوید.

 

هشدار: خودفروشی بی شرمانه در پیش است!

 

یک مشتری به من وظیفه تبدیل 1.5k به s را داد، به جای اینکه آنها را به صورت دستی (ETA: 30 به 50 ساعت) تبدیل کنم، من یک اسکریپت نوشتم (کمتر از 2 ساعت طول کشید) که به طور خودکار آنها را تبدیل می کند..svg.tsx (این متن نامفهوم است)

 

 

۷. ابزارها قفل بهره وری شما را باز می کنند

 

ابزارها را می توان کدهای تقلب زندگی در نظر گرفت، آنها به شما کمک می کنند کارها را سریعتر و کارآمدتر انجام دهید. اگر نمی توانید ابزاری را پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد، همیشه می توانید آن را بسازید (هک، بله! مزایای توسعه دهنده بودن!).

 

۸. یک پروژه تکمیل شده >> 100 پروژه ناقص

 

همانطور که قبلا ذکر شد، مردم شما را بر اساس آنچه انجام داده اید قضاوت می کنند، نه بر اساس آنچه که قصد انجام آن را دارید. بنابراین بهترین کار را به کار بگیرید و چند پروژه مستقر داشته باشید تا این روند برای بیننده آسان شود، زیرا هیچ کس کد شما را دانلود و اجرا نمی کند.

 

۹. جایی که در 5 سال آینده به پایان می رسید، با کاری که اکنون انجام می دهید تعیین می شود

 

واقعیت قابل مذاکره است، جایی که شما در حال حاضر در زندگی هستید، نتیجه مستقیم کاری است که در 5 تا 10 سال گذشته انجام داده اید. آن را دوست ندارید؟ برای تغییر آن تلاش کنید، تا 5 تا 10 سال دیگر خود را در جایی خواهید یافت که به بودن خود افتخار می کنید.

 

 

۱۰. برنامه نویسان خودآموخته بهترین مهارت های اشکال زدایی را دارند

 

برنامه نویسان خودآموخته این فرصت را ندارند که هر زمان که با مشکلی مواجه می شوند، از کسی کمک کنند، بنابراین پس از 100 آزمایش و خطا، احساسی نسبت به راه های کارآمد برای از بین بردن یک باگ پیدا می کنند.

 

۱۱. شما به پاسخ درست نیاز ندارید، فقط به پاسخی کمتر اشتباه نیاز دارید

 

مردم آنقدر از شکست می‌ترسند که حتی به چیزها ضربه نمی‌زنند و متوجه نمی‌شوند که اگر تلاش کنید ممکن است موفق نشوید، اما اگر تلاش نکنید قطعا موفق نخواهید شد. شکست واقعاً یک شکست است، فقط اگر از آن درس نگیرید و همان اشتباهات را تکرار کنید.

 

 

۱۲. این ماراتن است، نه دوی سرعت

 

فضای توسعه دائما در حال تغییر است، بنابراین خود را برای یادگیری مادام العمر آماده کنید. با گذاشتن 100 ساعت در هفته، به سرعت خسته می شوید.

 

۱۳. چرخ را دوباره اختراع نکنید

 

اگر کتابخانه ای برای حل مشکلی که روی آن کار می کنید وجود دارد، استفاده از آن ضرری ندارد (مگر اینکه واقعاً در تلاش برای ساختن یک کتابخانه مشابه باشید).

 

۱۴. آموزش ها نمی توانند مهم ترین مهارت را به شما بیاموزند

 

مهم ترین مهارت حل مسئله، که تنها از طریق آزمون و خطا به دست می آید. آموزش‌ها نسخه نهایی کد را به‌شدت بازسازی‌شده به شما می‌دهند، بنابراین نمی‌توانید مهارت را در عمل مشاهده کنید.

 

۱۵. هیچ فناوری کامل نیست

 

در این دنیا هر چیزی جوانب مثبت و منفی دارد. بنابراین زمان را از دست ندهید، مبارزه با نبرد فنی X بهتر از فنی Y است، در برخی سوله ها فنی X بر فنی Y تسلط خواهد داشت و بالعکس.

 

۱۶. یک پروژه هرگز کامل نمی شود

 

اصل پارتو (قانون نتایج نامتناسب) را بیاموزید. 80 درصد نتایج از 20 درصد ورودی ها حاصل می شود. 20٪ را در مورد خود پیدا کنید و روی آنها تمرکز کنید!

 

 

۱۷. قطار اعتیاد واقعی است، اما آن را با یک دانه نمک امتحان کنید

 

بازیکنان جدید جایی هستند که قهرمان در آن قرار داشت، بازیکنان خوب جایی هستند که قهرمان در آن قرار دارند، بازیکنان بزرگ جایی هستند که قهرمان در آن خواهد بود.

 

تبلیغات پیرامون یک فناوری به شما می‌گوید که به کجا می‌رود، اما همیشه آن را با کمی نمک کنار بگذارید، زیرا فناوری‌های جدید احتمال شکست بالایی دارند.

 

۱۸. یاد بگیرید چه چیزی را نباید یاد بگیرید

 

یادگیری هر یک به سادگی ممکن نیست. ابتدا آب را با امتحان کردن همه چیز آزمایش کنید، سپس فناوری را انتخاب کنید که بهترین طنین انداز را در شما ایجاد کند

 

۱۹. فروتنی ابرقدرت شماست

 

دستاوردهای خود را از درون گرامی بدانید، اما از بیرون نسبت به آنها متواضع باشید. لاف زدن شما را راه دوری نمی برد.

 

۲۰. ثبات: سس مخفی برای دستیابی به خروجی های برجسته با ورودی های متوسط

 

هیچ کس با قرار دادن 20 ساعت در روز به یک حرفه ای تبدیل نشد، اما بسیاری از افراد با گذاشتن 1 ساعت در 20 روز این کار را انجام دادند. مغز شما برای هضم اطلاعات به زمان نیاز دارد، شما آن را تغذیه می کنید.

 

۲۱. متن باز می تواند به شما در بالا رفتن سطح کمک کند

 

منبع باز یک راه عالی برای یادگیری با ساختن نرم افزارها و ابزارهای شگفت انگیز است. اما آماده باشید که دائماً در حال یادگیری باشید، زیرا باید دائماً خود را با فناوری های جدید وفق دهید. این یک راه عالی برای ارتقاء بازی شما است.

 

 

۲۲. هر چه بیشتر یاد بگیرید، بیشتر درآمد خواهید داشت

 

مقدار پولی که به دست می آورید با میزان دانشی که دارید نسبت مستقیم دارد. از چیزی که می سازید راضی نیستید؟ مهارت جدیدی را انتخاب کنید که تقاضای بیشتری دارد، واقعیت قابل مذاکره است به یاد دارید؟

 

۲۳. مهارت های نرم صورتحساب ها را پرداخت می کند

 

مهارت‌های سخت شما را وارد اتاق می‌کنند، اما مهارت‌های نرم انتخاب می‌شوند. افراد استخدام می کنند که از تعامل با آنها لذت می برند.

 

۲۴. حضور آنلاین بسیار مهم است

 

شما می توانید بهترین محصول دنیا را ارائه دهید، اما اگر کسی از آن اطلاعی نداشته باشد، کسی از شما خرید نخواهد کرد.

 

 

۲۵. جک هار پر از همه باده‌ای شمال

 

. هنوز بهتر از ارباب یک . بله، این نقل‌قول کامل ه ولی میدونی بهترین چیه؟ . جک هار پر، ارباب یکی (این متن نامفهوم است)

 

پیوند : Dev.to

نوشته های جذاب ژانویه / 16 / 2022 501

دیدگاه شما


طراحی و کد نویسی شده توسط توسعه دهنده ارکید