19 0
GPT 4 orchiddev.ir

هوش مصنوعی GPT-4 با توانایی تولید ویدئو

هیجان قابل توجهی در جامعه هوش مصنوعی در حال حاضر وجود دارد. مدیر ارشد فناوری آندریاس براون از مایکروسافت آلمان اعلام کرده است که این شرکت هفته آینده GPT-4 را معرفی خواهد کرد. این چهارمین نسل از مدل زبان بزرگ انقلابی (LLM) است که ماشین ها را قادر می سازد تا زبان طبیعی را درک کنند. بنا به گزارش ها، GPT-4 امکانات جدیدی از جمله چند حالتی، پردازش ویدئو و غیره را ارائه خواهد داد.

آندریاس براون GPT-4 را یک تغییردهنده بازی در هوش مصنوعی نامیده است چرا که جهش دیگری به سمت تفسیر دقیق انسان خواهد بود. آخرین اعلام شده در این رویداد ، هوش مصنوعی Focus – Digital Kickoff که در آلمان برگزار شد. برای اولین بار توسط رسانه هایز گزارش شد. در این رویداد مایکروسافت بر پتانسیل ارزش آفرینی هوش مصنوعی تأکید کرد.

به گفته ماریان جانیک، مدیر عامل شرکت مایکروسافت آلمان، اختلال ناشی از هوش مصنوعی لزوماً به زیان های شغلی نمی رسد. جانیک اظهار داشت که شرکت ها باید بر آموزش کارکنان خود برای استفاده موثر از هوش مصنوعی تمرکز کنند.

مایکروسافت در مناسبت های متعددی برنامه های خود را برای ادغام هوش مصنوعی در محصولات خود اعلام کرده است. تا کنون این شرکت دارای تیم های مجهز، بینگ، و … با ChatGPT است. در حال حاضر، انتظار می رود برای نسل بعدی GPT-4 بیشتر در افزایش توانایی های محصولات خود ادغام کند.

اشاره می شود که مایکروسافت بینگ در حال حاضر توسط GPT-3 و GPT-3.5 تغذیه می شود. با GPT-4، بینگ با جستجوی اطلاعات و نتایج سریع تر کارآمدتر خواهد بود. GPT-4 به احتمال زیاد قابلیت های چند وجهی خواهد داشت، به این معنی که کاربران قادر خواهند بود از طریق حالت های متعددی مانند متن، تصاویر، فیلم ها، و صداها درگیر شوند. نسل قبل تنها توانایی تولید متن را داشت. علاوه بر این، به عنوان یک کاربران زبان چند وجهی ممکن است قادر به مدیریت ورودی و خروجی داده ها به زبان های مختلف باشند.

جالب اینجاست که چندین گزارش دیگر در حال حاضر اشاره کرده اند که GPT-4 قادر به تولید ویدئو خواهد بود. بنا به گزارش ها، OpenAI در حال کار بر روی یک برنامه تلفن همراه است که توسط GPT-4 تغذیه می شود که به کاربران این توانایی را خواهد داد که با استفاده از هوش مصنوعی ویدئو بسازند.

به غیر از ویدئو هایی که به کمک هوش مصنوعی دارند، انتظار می رود GPT-4 سریع تر از GPT-3.5 فعلی پاسخ ها را پردازش کند. گزارش ها حاکی از آن است که پاسخ های نسل آینده GPT-4 بیشتر شبیه انسان خواهد بود و تمام تغییرات در آینده در چت بینگ ادغام خواهد شد.

اگرچه مایکروسافت آلمان اشاره ای به ادغام GPT-4 در بینگ چت نکرده است، اما این شرکت ممکن است به شدت در هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کند.

پیوند منابع
نوشته های جذاب مارس / 10 / 2023 92

دیدگاه شما


طراحی و کد نویسی شده توسط توسعه دهنده ارکید