67 0
tailwind

مراقب Tailwind باشید!

این جوی که به وجود آومده و همه به سمت استفاده از Tailwind می روند به نظر (شخصی) من خیلی خطرناک است.

 

این همان جوی هست که زمان جی کوئری به وجود آومده و ما با پدیده ای روبرو بودیم که افراد جی کوئری بلد بودند اما جاوا اسکریپت بلد نبودند. خاطرم هست که توی یکی از مصاحبه ها سوال کردم که به نظر خودتون چقدر به جاوا اسکریپت مسلط هستید و فرد مصاحبه شونده جواب داد که الان دیگه جاوا اسکریپت منسوخ شده و هیچ دلیلی نداره استفادش کنیم و فقط جی کوئری بلدم.

 

یکم بعد تر از این, شاهد پدیده نادرتری بودیم که افراد لاراول (Laravel) بلد بودند اما پی اچ پی (PHP) بلد نبودندکه این پدیده هنوز هم ادامه دارد.

 

اما این روزها با حضور Tailwind شاهد افرادی هستیم که فقط اسم کلاس ها رو حفظ کردند و هیچ ایده ای ندارند که چه اتفاقی داره میافته در پشت صحنه و ساده ترین اطلاعی در مورد پراپرتی های css ندارند.

 

شخصا فکر می کنم این خیلی خطرناک است. مخصوصا که دارم میبینم که افراد این رو به کارآموز ها و کسانی که تازه شروع کردن به توسعه وب آموزش میدهند و آموزش Tailwind رو توی آموزش های اولیه لحاظ می کند. این ظلمی هست که به اون فرد میکنید و آیندش رو شدیدا تحت تاثیر قرار میدهد.

 

دقت کنید که اصلا کاری به خوبی و بدی Tailwind نداریم. این ابزار هم مثل همه ابزار های دیگر خوبی ها و بدی های خودش رو دارد. موضوع بزرگتر از اینهاست. موضوع پیدا نکردن دانش کافی در مورد سی اس اس (CSS) هست. این ابزار ها میان و میرند. هر روز یکیشون برزگنمایی میشه و به سمت آن می روند. اما توی پروژه های بزرگ و حرفه ای شما می مونید و سی اس اس خام و نهایتا یک پیش پردازنده (Preprocessor) دارید.

 

اگر بخوایم یک مسیر راه برای سمت کاربر (فرانت اند) در نظر بگیریم برای کسی که هیچ دانشی ندارد. باید بگیم از ۳ تا ۶ ماه اول فقط و فقط HTML, CSS, JavaScript یاد بگیرید و بعد از آن می تواند وارد پیش پردازنده ها, ابزارهای ساخت آن شود. وقتی این ها رو که مسلط شد می تواند وارد چارچوب ها شود.

 

این مسیر تضمین شده است و اگر فکر می کنید زمان زیادی هست بهتره اصلا وارد این حوزه نشوید.. وارد شدن قبل از اون هم طبیعتا امکان پذیره اما همه میدانیم چه اتفاقی میفته و نتیجه کار چه چیزی خواهد بود.

 

پیوند : linkedin

نوشته های جذاب فوریه / 13 / 2022 669

دیدگاه شما


طراحی و کد نویسی شده توسط توسعه دهنده ارکید