54
0
You are not a programmer orchiddev.ir

شما برای برنامه نویسی مناسب نیستید اگر…

2 دقیقه

۱. ذهن شما توانایی حل مسئله ندارد
باید تفکر تحلیلی خود را به مرور زمان بهبود ببخشید. باید در این سفر به حل معما ها و هزاران مشکل واقعی علاقه مند باشید. ما به عنوان یک برنامه نویس باید بفهمیم که چگونه میتوانیم مسائل را به شکلی موثر و بهینه حل کنیم.

 

۲. نمیتوانید به مدت طولانی روی صندلی بنشینید
برنامه نویسی تو همه جای دنیا نشستن طولانی پشت سیستم رو می طلبد. شما میتونین میز کارتون رو طوری طراحی کنید که به حالت دراز کشیده و ایستاده کار کنین ولی فرقی نمیکنه شما باید به مدت طولانی پشت میز کارتون باشید.

 

۳. صبور نیستید
برنامه نویسی مستلزم صبر و شکیبایی است. اگر صبور نیستید یعنی برنامه نویسی به درد شما نمیخورد. یادگیری این حرفه به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد. هیچکس نمی تواند برنامه نویسی را یک روزه یاد بگیرد. مسلط شدن بر این موضوع میتواند تا ماه ها طول بکشد.

 

۴. نسبت به جزئیات بی توجه هستید!
سیستم های کامپیوتری دستگاه های دقیقی هستند و هنگامی که میخواهید با یک کامپیوتر صحبت کنید باید نگاه خود را در سطح مورد انتظار دقیق کنید و تمام جزئیات رو در نظر بگیرید و اگر به جزئیات بی توجه باشید، در بیشتر مواقع خود را وسط چالش های فراوانی خواهید یافت.

 

۵. از فکر کردن خسته می شوید!
اگر متمرکز ماندن روی افکار برای شما کار دشوار است. بعید است که بتوانید دربرنامه نویسی موفق شوید. کدنویسی یک کار تماما فکری است و با اینکه ما به عنوان انسان تمام روز را مشغول فکر کردن هستیم, اما بسیاری از ما نمی توانیم مدت زیادی روی یک فکر خاص متمرکز باشیم.

 

۶. شما خلاقیت ندارید!
خلاقیت یعنی نوشتن کد ها با روش های جدید و این در کدنویسی یعنی همه چیز! بدون خلاقیت دید خودتون رو محدود میکنید و به همه مشکلات از یک زاویه نگاه خواهید کرد و تو این حالت برنامه نویسی براتون یک کار تکراری و خسته کننده می شود.

 

۷. دوست دارید سریعا پولدار شوید!
اگر هدف شما از برنامه نویس شدن اینه که در مدت کوتاهی که به حجم بالایی از ثروت برسید، همین الان بگم که راه درستی رو انتخاب نکردید! در این راه باید کمی صبر کرد اما بعد از صبر و تلاش موفقیت اون از هر رشته و تخصصی می تواند سودآوری بیشتری داشته باشد.

 

۸. عمل کردن را به فکر کردن ترجیح می دهید
خیلی از برنامه نویس ها ترجیح می دهد هرچی سریعتر بدون داشتن هیچ ایده ای دست به کد شوند و هرچیزی که به ذهنشون میرسد بنویسد و متاسفانه با پروژه ای پر اشتباه غیر بهینه و کدهایی کثیف و غیر استاندارد مواجه می شوند. اگر تو این دسته هستید باید بهت بگم بازار کار برنامه نویسی طالب چنین برنامه نویس هایی نیست!

 

پیوند : تکسپرت

نوشته های جذاب مه / 15 / 2022 370

دیدگاه شما