25
0
Telegram orchiddev.ir

رزرو شدن بیش از 70 درصد از نام‌های کاربری تلگرام توسط مهاجمان سایبری از ایران

تا همین اواخر، 70 درصد از نام‌های کاربری تلگرام در کانال‌های غیرفعال توسط مهاجمان سایبری از ایران رزرو شده بود. این امر گورستانی از نام‌های کاربری مرده ایجاد کرد که نتایج جستجو را به هم ریخته و میلیون‌ها کاربر تلگرام را از انتخاب آدرس‌های عمومی مناسب برای حساب‌ها، گروه‌ها و کانال‌های خود باز داشت.

کاربرانی که می‌خواستند این نام‌های کاربری رزرو شده را به‌دست آورند، اغلب پاسخی دریافت نکردند یا در نهایت مورد کلاهبرداری قرار گرفتند.

خوشبختانه این وضعیت شروع به تغییر کرده است. در اواسط ماه اوت، ما تمام آدرس‌های عمومی تلگرام مرتبط با کانال‌هایی را که در سال گذشته خالی یا غیرفعال بودند، برداشتیم. ما به تدریج 99٪ از این آدرس ها را مجدداً در استفاده عمومی معرفی خواهیم کرد، این بار با محدودیت های الگوریتمی و مکان جغرافیایی تا کاربران بیشتری، و نه فقط تعداد معدودی، بتوانند از آن بهره مند شوند.

در مورد نام‌های کاربری کوتاه با بالاترین ارزش، به نظر می‌رسد کارآمدترین و منصفانه‌ترین راه برای توزیع آنها حراجی است که در پست قبلی خود ذکر کردم. به این ترتیب، کسانی که این پیوندهای جذاب را به دست می آورند، انگیزه خواهند داشت تا از آنها به خوبی استفاده کنند و با محتوای اصلی میزبانی شده در آدرس های t.me قابل تشخیص، برای کاربران ما ارزش ایجاد کنند.

شک ندارم کسانی که نام کاربری تلگرام را احتکار کردند ناامید شده اند، اما این تغییر به نفع اکثریت قریب به اتفاق کاربران ما خواهد بود. من مشتاقانه منتظرم تا ببینم چگونه میلیون ها آدرس تلگرامی عالی احیا می شوند و در نهایت خدمات رسانی به جامعه ما را آغاز می کنند.

پی نوشت: در انتظار اتفاقات آینده، امروز ما برای هر نام کاربری در تلگرام (علاوه بر t.me/username) از لینک های اختصاصی مانند username.t.me پشتیبانی می کنیم. این وب سایت ها در حال حاضر در هر مرورگری قابل استفاده هستند.

پیوند : کانال پاول دروف

نوشته های جذاب آگوست / 29 / 2022 155

دیدگاه شما