32
0
Todo List orchiddev.ir

بهترین نرم افزار های یادداشت برداری برای برنامه‌نویسان

برنامه نویسی برای برنامه نویسان شغل سختی محسوب می شود و تمام کدهایی که نوشته می شود ممکنه در ذهن حضور پیدا نکند. بنابراین نرم افزارهای یادداشت برداری ابرازی عالی برای ذخیره کدهای نوشته شده, مستند برداری و تعریف توضیحات به کار گیری کد است.

در این نوشته می خواهیم ۷ مورد از بهترین نرم افزارهای یادداشت برداری برای برنامه نویس معرفی کنیم.

۱. Boost Note

BootNote

Boost Note یکی از برنامه‌های مورد علاقه برنامه نویسان است. برخی از ویژگی های آن از جمله قالب بندی Markdown و سازماندهی مبتنی بر پوشه را دارد. و، اگرچه فاقد موارد دیگر – بریده شدن وب یا یادداشت های دست نویس است، همچنین دارای snippets است که یک ویژگی محبوب است.

۲. Notion

Notion

Notion به شما اجازه می دهد که بیش از 60 زبان برنامه نویسی برای رنگ آمیزی نحو / برجسته را انتخاب کنید و از جمله C + + ، جاوا ، پایتون ، و HTML و توابع مختلف LaTeX و عناصر نشانه گذاری را به بلوک کد پشتیبانی می کند. به عنوان یک توسعه دهنده، می توانید با استفاده از میانبرهای صفحه کلید برای صرفه جویی در مقدار قابل توجهی از زمان لذت ببرید.

۳. Quiver

Quiver

Quiver یکی از بهترین برنامه ها برای برنامه نویسان که دوست دارند برای حفظ همه چیز انعطاف پذیر باشد; شما می توانید متن را در هر دو فرمت Markdown و LaTeX با کد جاسازی شده در داخل یادداشت های خود را مخلوط و مطابقت کنید. کویور همچنین دارای یک ویرایشگر کد اختصاصی در برنامه است.

این نرم افزار فقط برای مک در دسترس است.

۴. OneNote

OneNote

وان نوت بهترین برنامه یادداشت برداری برای برنامه نویسان است. تا همین اواخر، با این حال، آن را فاقد برجسته نحو، که یک پرچم قرمز بزرگ در هنگام یادداشت برداری برای کدنویسی است. با کمک افزونه NoteHighlight2016 می توانید این قابلیت اضافه کردن کد و غیره … در وان نوت اضافه کنید.

۵. CherryTree

CherryTree

CherryTree بر خلاف اکثر برنامه های یادداشت برداری برای برنامه نویسان است که در آن بیشتر از یک ویکی شخصی است و شما می توانید لینک ها را به هر صفحه دیگری در سراسر نوت بوک درج کنید.

برنامه های مشابهی از جمله ویکی پد و زیم وجود دارند، اما چری تری از نوع صفحه ویژه ای به طور خاص برای کد پشتیبانی می کند. شما می توانید یادداشت های منظم برای ایده ها و وظایف بنویسید و سپس به ویژگی یادداشت کد برای snippets سوئیچ کنید. تا آنجا که گزینه های سلسله مراتب صفحه می روند، هر دو نوع صفحه به یک ترتیب کار می کنند.

۶. Sublime Text

Sublime

اکثرا برنامه نویسان به نرم افزار Sublime Text آشنایی کامل دارند و شما می توانید با پسوند todo فایل مبتنی بر یادداشت برداری ایجاد کنید و کدهای مربوطه را مستند سازی کنید.

۷. TickTick

TickTick

TickTick یک برنامه لیست برای انجام است که بسیار شبیه به دیگر برنامه های یادداشت برداری برای برنامه نویسان است. اما آن را تا به یک ویژگی ظریف است که به مراتب بالاتر از بقیه افزایش می یابد: هر آیتم لیست دارای یک زمینه “توضیحات” است. این زمینه اساساً یک دفترچه یادداشت کامل است.

به عنوان یک برنامه نویس، شما می توانید TickTick برای ردیابی تمام وظایف خود را به عنوان موارد لیست فردی و ذخیره یادداشت های اختصاص داده شده به هر کار استفاده کنید. هیچ نحو برجسته و یا غنی متن قالب بندی وجود دارد.

نوشته های جذاب جولای / 31 / 2022 195

دیدگاه شما